Στιγμές τρόμου έζησε 26χρονος περιπτεράς στο Παγκράτι, όταν ένας άγνωστος άνδρας εισέβαλε στο κατάστημά του και τον λήστεψε με την απειλή μαχαιριού. Σύμφωνα με μαρτυρίες, ο ληστής ακινητοποίησε τον υπάλληλο, τον χτύπησε στο κεφάλι και άρπαξε χρήματα και τσιγάρα από το ταμείο. Αξίζει να σημειωθεί ότι πρόκειται για τη δεύτερη ληστεία στο ίδιο περίπτερο μέσα σε λίγες ώρες. Μόλις χθες τα ξημερώματα, περίπου στις 4:30, ο ίδιος 26χρονος υπέστη επίθεση από έναν ληστή, ο οποίος τον απείλησε με ένα μικρό πριόνι και κατάφερε να αρπάξει χρήματα. Σύμφωνα με πληροφορίες, οι αστυνομικοί έχουν στη διάθεσή τους δακτυλικά αποτυπώματα και από τις δύο ληστείες, ενώ εκφράζουν την πεποίθηση ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο.