Στις 10 Ιουνίου, αστυνομικοί του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Ηρακλείου, στο πλαίσιο των στοχευμένων ελέγχων για την αντιμετώπιση της διακίνησης ναρκωτικών, πραγματοποίησαν έφοδο σε οικία στην περιοχή του Δήμου Ηρακλείου. Συνελήφθη ένας 45χρονος άνδρας, ο οποίος κατηγορείται για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ναρκωτικών. Η προανάκριση διενεργείται από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Ηρακλείου.
Κατά τη διάρκεια της έρευνας, εντοπίστηκαν και κατασχέθηκαν:
- 1.204 γραμμάρια κάνναβης
- 300 ευρώ, προϊόν παράνομης δραστηριότητας
- Ζυγαριά
- Κινητό τηλέφωνο